ייעוץ חכם

איך אפשר לקנות את זה? מומחה לתהליכים עונה על הכול

המון אנשים מוצאים את עצמכם מעורבים בהליך רכישת דירה כאשר אין להם מושג מאיפה להתחיל וכיצד לסיים את הרכישה בצורה הנכונה. נשמע לכם מוכר? האם גם אתם עומדים לפני רכישה חדשה ולא רוצים שיקרה לכם מה שקרה לזוג החברים שלכם שביצע החלטות מהירות מחשבה? בדיוק כאן נכנס לתמונה יועץ נדלן מקצועי ומיומן שיענה על כמה שאלות שיעשו לכם סדר החל מרכישת דירה ועד למעמד קבלת המפתחות עבורה.

מאת אפי חכם

האם כדאי לרכוש דירה חדשה או דירת יד שנייה?

עכשיו כשאתם מבינים את הונכם העצמי ואת גובה ההחזר החודשי אפשר להתקדם לשלב הבא – שלב רכישת דירה. מחד ניתן לרכוש דירה חדשה ישירות מהקבלן ומאידך תמיד אפשר להשיג דירת יד שנייה שיכולה לעיתים קרובות לעלות הרבה יותר זול מהתקציב שהקצבתם לעצמכם. הגיע הרגע בו אתם צריכים להחליט? כאן יידרש מכם לעשות את ההחלטה בהתחשב בהיבט הכלכלי, טיב הנכס שאותו תבדקו ורמת הגימור הקיימת או זו שניתנה על ידי הקבלן.

מה חשוב לעשות לפני שרוכשים דירה?

אחד מהתהליכים הראשוניים המהווים תנאי לרכישה מושכלת קשור במטרה ובמציאת ההון העצמי העומד לרשותכם בטרם תממשו רכישה זו. כפי שהבנתם, בדיקת ההון העצמי הינה מעל לכל שאחרת אם לא תדעו ולא תגדירו את הרצונות וההון העצמי מראש לא אתם ולא יועץ הנדלן יוכלו לייצר עבורכם תהליך קנייה נכון. בנוסף יש לקחת בחשבון את ההיבט הכלכלי המכיל גם את עניין ההכנסות וההוצאות החודשיות שלכם לרבות חסכונות שצברתם עם השנים – סימנתם וי על המשימה הזו? כבר הצלחתם לסלול שלב אחד בדרך להגשמת הרכישה הנכונה. במידה וההון העצמי שלכם לא יאפשר לכם תהליך רכישה אזי דרישת הלוואת משכנתא תפתור את הבעיה ובתנאי כי ההחזרים יהיו הוגנים, נכונים ומותאמים לתמהילי המשכנתא הריאליים.

כיצד מתנהל הליך קניית דירה בפועל?

אז מצאתם את הדירה הנחשקת והגעתם לעמק השווה, עכשיו זה לא מזיק לנסות להתמקח אבל בצורה מושכלת ונבונה, שואלים איך מתמקחים? כאן מומחה לתהליכים לבטח יספר לכם אודות דירות ישנות שיש בהן פגמים או דירות קבלן שבעתיד תכלולנה בתוכן שינויים שיעלו כספים נוספים – דבר המהווה לגיטימציה לנסות ולהשיג פשרה במחיר. שלב נוסף במעמד הקנייה קשור בחתימות מול גורמי החוק כאמור עורך דין מקרקעין. במעמד הזה תפקידו של עורך דין לדאוג לביטחון שלכם, לטפל בכל ענייני הניירת ובעיקר להעביר בעלות בפועל מול כל מי שצריך לרבות הליך נוסח טאבו תקין. בסיכומו של דבר, מעמד קנייה של דירה עלול להיות סבוך ומורכב אלא אם אתם בוחרים מורה דרך טוב שיעשה את זה קל, יעיל ובעיקר פרודוקטיבי עבורכם.

בחירת מומחה לתהליכים מקצועי תסייע לכם להבין את הצרכים הנכונים ולבצע את העסקה על הצד הטוב ביותר. צריכים עזרה? אין לכם מושג איך לבחון נכס לפני שאתם רוכשים אותו?

 אני אפי מייעוץ חכם ואני אשמח לעזור לכם לעשות סדר בבלגן, לבחור סדרי עדיפויות נכונים, להעריך את העלויות הנדרשות והכי חשוב? ללוות אתכם לאורך כל התהליך יד ביד מלקיחת ההלוואות ועד ניהול משא ומתן רווחי ונכון. 

עומדים לפני רכישת דירה יד שנייה וחוששים מפני התנהלות שגויה מול מוכרי הדירה? מומחה לתהליכים יסייע לכם בכל תהליך הרכישה מתחילתו ועד סופו.

דילוג לתוכן