ייעוץ חכם

טעויות שאנשים עושים במעמד רכישת דירה ומה לעשות במקום.

יותר ויותר אנשים פרטיים ובעלי משפחות רוכשים את דירת החלומות שלהם באופן עצמאי ונפגעים מעקיצות, הונאות והשקעות שבסופו של דבר נופלות לטמיון, נשמע לכם מוכר?

מאת אפי חכם

 האם גם אתם נחשפתם לעלויות יקרות נוכח החיפזון וחוסר הידע? אם כן במיוחד עבורכם להלן מאמר שידבר על טעויות במעמד רכישת דירה ומה לעשות במקום בכדי שזה לא ימצא אתכם בעתיד. מוזמנים לקרוא את המאמר, ליישם וכמובן לשתף עם מי שזקוק למידע. 

טעות מס' #1 

קונים דירה מבלי לדעת את שוויה האמיתי אחת הטעויות הנפוצות ביותר זה לרכוש דירה "בעניים עצומות" כאמור מתוך התלהבות רגעית במחיר מפתה לכאורה מבלי לדעת מה אתם מקבלים באמת. מה עושים? האם ייתכן כי ההנחה שקיבלתם היא לא באמת הנחה? האם ישנה אופציה כי רכשתם את הדירה במחיר גבוה מהמצופה? הכול יכול להיות, אחרי הכול אתם לא באמת בעלי מקצוע ולא מחוברים למה שמתרחש במחירי שוק הדירות. 

אז מה כדאי לעשות במקום? 

במעמד הזה חשוב לבקש מכם שלא תקשו עם עצמכם, אחרי הכול מאיפה יכולתם לדעת את מחירן המקורי של הדירות אם אתם לא מהתחום? על מנת שתוכלו להשיג דירה במחיר שוויה האמיתי או לפחות לממש הנחה אמיתית חשוב מאוד לערב מומחה לתהליכים שמבין ומכיר את התחום ויכול לייעץ כבר בשלבים הראשונים בזכות ניסיונו העשיר בגין דירה אטרקטיבית ובהתאם לתקציב אותו הקצבתם לעצמכם מראש. במעמד הפגישה עם מומחה התהליכים הוא לבטח ינסה להבין מה הצרכים שלכם ובו זמנית יוכל להאיר אור על יתרונותיה או חסרונותיה של הרכישה אותה אתם מתכוונים להוציא לפועל. 

טעות מס' #2 

קבלת החלטות חסרה טעות נוספת שכדאי לדבר והיא המשך לטעות הראשונה קשורה בקבלת החלטות לוקה בחסר – למה זה כל כך קריטי? בעיקר כי יש כמה וכמה פרמטרים שרק בעל מקצוע יכול לפרוש בפניכם ולתת לכם להחליט בעצמכם. צריכים לקבל את ההחלטות שלכם נכון ובפרט לאחר שמושקע כאן לא מעט כסף? צודקים בהחלט!

 אפי איך מסדרים רשימת החלטות לפני שקונים דירה? 

כאשר מגיעים לשלב בו רוצים לבצע רכישת דירה יש את החלק של קבלת ההחלטות ) הגדרה של היעדים אליהם אתם שואפים( ושלב ביצוע ההחלטות ) הליווי והוצאתם של הדברים לפועל(. שלב קבלת ההחלטות יתייחס אל המתנה לזמן הנכון- כאמור מתי לרכוש את הדירה ואז יעלו גם נושאי כדאיות כמו כמה חדרים כדי לרכוש, האם כדאי לרכוש במרכז או פריפריה והאם אפשר לרכוש דירה יד שנייה או פשוט ללכת על "החדש". כמו כן, יעלו שאלות כמו תקציב לרבות מפת הדרכים הנכונה לרכישת הדירה. 

בחירת יועץ נדלן מקצועי תסייע לכם להבין את הצרכים הנכונים ולבצע את העסקה על הצד הטוב ביותר. צריכים עזרה? אין לכם מושג איך לבחון נכס לפני שאתם רוכשים אותו?

 אני אפי מייעוץ חכם ואני אשמח לעזור לכם לעשות סדר בבלגן, לבחור סדרי עדיפויות נכונים, להעריך את העלויות הנדרשות והכי חשוב? ללוות אתכם לאורך כל התהליך יד ביד מלקיחת ההלוואות ועד ניהול משא ומתן רווחי ונכון. 

דילוג לתוכן