ייעוץ חכם

המדריך השלם לקניית קרקע

אחת הטעויות הנפוצות ברכישת קרקעות במחיר אטרקטיבי זה לחשוב שהגעתם לנחלה, אתם הולכים להרוויח מכך לא מעט אבל אז נוחלים אכזבה קשה. מהיכן לדעתכם נובעת טעות זו? אם תעשו את זה נכון ותיעזרו במיומנותו של מומחה לליווי תהליכים קרוב לוודאי כי תצליחו להגדיל את סיכוייכם להשגת עסקה טובה במיעוט הפתעות וסיכונים. זקוקים לעזרה? במאמר שלפניכם יסופקו כמה נקודות מהותיות אשר יסייעו לכם להבין לעומק את עניין רכישת הקרקע ולשים את היד בדיוק על הנקודות הנכונות בדרך לרכישה המושכלת.

מאת אפי חכם

 האם גם אתם נחשפתם לעלויות יקרות נוכח החיפזון וחוסר הידע? אם כן במיוחד עבורכם להלן מאמר שידבר על טעויות במעמד רכישת דירה ומה לעשות במקום בכדי שזה לא ימצא אתכם בעתיד. מוזמנים לקרוא את המאמר, ליישם וכמובן לשתף עם מי שזקוק למידע. 

קניית קרקע – עשה ואל תעשה

ברוב המקרים רכישת קרקע חדשה תדרוש בדיקה שבחלקה הרב עולה עניין התכנון, כמו כן רצוי שלא למהר בעניין ולשלם למוכרי הקרקע עד לקבלת השעבוד או רישום הקרקע על שמכם. מעבר לזה חשוב גם לקחת בחשבון את עניין היטל ההשבחה ושאר ההוצאות לרבות בדיקות המהוות משנה זהירות שיש לגלות אחרת זה עלול להיגמר בהחמצה אחת גדולה שאותה יכול למנוע מראש מומחה לליווי תהליכים שמבין ומנטרל טעויות מבעוד מועד.

רכישת קרקע – עץ או פלי?

האם תחושת הבטן שלכם אומרת לכם כי רכישת קרקע זו מהווה הימור מסוים? איך יודעים שזה יצליח לאור כל האזהרות הניתנות בדרך? כאן עליכם יהיה לוודא כי ביצעתם את כל הבדיקות והבנתם והפנמתם את רמת הסיכון הכרוכה בכך. חוששים לסמוך על משווקי הקרקעות? בדיוק כאן מומחה לליווי תהליכים יכול להשלים את הפער ולמזער סיכונים בזמן אמת. לא משנה מה יציגו או יגידו לכם אודות פוטנציאל הקרקע חשוב וראוי להיוועץ אך ורק עם מומחה לליווי תהליכים על מנת שזה יאמת או יפסול אמירות שקריות העלולות להסתיים במפח נפש אחד גדול. 

רכישת קרקע חקלאית – מה חשוב לבדוק לפני כן?

בשלב הזה יהיה עליכם לבדוק את הקרקע- האם היא ברת הפשרה? זה חשוב היות ואם הקרקע לא נכללת בתוכניות מתאר עירוניות ואינה מאושרת – זה עלול לקחת כמה שנים ואולי זה פחות מתאים לכם. כמו כן חשוב לדבר גם על אדמות שבמצבן נדרש להפשירן- דבר המצריך תוכנית חדשה לגמרי. באיזה סוג בוחרים? כמו בכל דבר גם כאן העניין תלוי כסף והשקעה. פרמטר נוסף שיידרש לקחת בחשבון הינו עניין המיקום- האם הוא קרוב לאזור טבעי או למפעל תעשייתי? בנוסף ייבחנו גם היכולות להגיע בקלות לקרקע שעליה מן הסתם מחר או מוחרתיים יבנה בית ואחרון חביב הכי חשוב להבין שזו השקעה לכל דבר!

עומדים בפני לקיחת החלטה כמו השקעה בקרקע מפתה במיוחד? עצרו רגע, עשו חושבים מחדש ואם עדיין אין לכם מושג איך לעשות את זה נכון הסתייעו עוד היום במומחה לליווי תהליכים שיעזור לכם לעשות את הבחירה הנכונה ביותר.  

דילוג לתוכן