איך קונים משביחים או משפצים נכס? תהליך קבלת ההחלטות

Posted Leave a comment

איך קונים משביחים או משפצים נכס? תהליך קבלת ההחלטות

במעמד של רכישת נכס, השבחת נכס, שיפוץ נכס או  אפילו בנייה עולות לא מעט שאלות כמו, איך מתקדמים שלב אחר שלב בצורה בטוחה ועם כמה שפחות סיכונים? מה כדאי לעשות לפני או אחרי? האם להיכנס לזה לבד? כפי שהבנתם, תרחישים אלו הינם תרחישים מורכבים ביותר ולא פעם הם מלווים בחששות, דאגות ופחדים שניתן למנוע באמצעות ליווי התהליך בצורה נכונה. אז מי באמת יכול ללוות אתכם נכון ולהבטיח כי כל צעד שתעשו ישרת את מטרת השינוי? במאמר שלפניכם נדבר לא רק על ההיבט הכלכלי אלא על כל השלכות והתהליכים המורכבים שבעניין.

מאת אפי חכם

הקשר בין מומחה לליווי תהליכים לבין השגת שינוי מבורך

נכס קונים, משפצים או משביחים באהבה או לא עושים בכלל, בדיוק כמו שאר הדברים גם כאן חשוב מאוד להיכנס לתהליך עם מוכנות שלעיתים אינה בנמצא. מה עושים במצב הזה? הידעתם? כמו כל דבר יש בהחלט שינויים העלולים לזעזע לא רק את חשבון הבנק שלכם אלא גם את ההיבט הרגשי כאמור מריבות בין בני זוג, ויכוחי סרק עם קרובי משפחה "שיודעים הכול מהכול" והרשימה קצרה מלהכיל. בדיוק כאן הפתרון הטוב ביותר הוא להיוועץ עם גורם מלווה תהליכים אשר יידע לאזן את המצב ואת התהליך ולתת מענה גם לעוצמות הרגשיות המשתנות העלולות לפגום בתהליך.

מומחה ללווי תהליכים – שמישהו מסתכל על התמונה מהצד

כפי שהבנתם, לא לחינם שוכרים אנשים את המומחה לליווי תהליכים וזאת בכדי שזה יעצים את השינוי ויהפוך עבורכם את הדברים לטובים ביותר בזכות יכולתו וחשיבתו האובייקטיבית לאורך כל התהליך. כחלק ממוניטין של מצליחנים, יעניק המומחה באופן תמידי עצות וייעוץ על טהרת השקיפות והאמת ואם זה לא מספיק יסייע בקבלת החלטות בהיבט הרציונלי כשהוא מותיר את ענייני הרגש מאחור. במקביל יסייע המומחה לבחור בחירות לפי מה שאמיתי ונכון ולא ייתן לכם להתפשר על נראות מושלמת בהתחשב בכל הגורמים החיצוניים האחרים שיש לקחת בחשבון לפני שסגורים על ההחלטה. מומחה ללווי תהליכים מזמן שלא מגיע רק לייעץ בהיבט הפיננסי או הכללי, הוא מדבר אתכם בין היתר גם על המיקום של הנכס אבל יודע איך לאזן את כל העניינים הרגשיים העלולים לצוץ במסגרת השינוי שתבצעו.

רוצים וצריכים "לקפוץ למים העמוקים" ללא נטילת סיכונים מוגזמים יתר על המידה ומציאת פתרונות ראליים?

 אפי חכם – מומחה לליווי תהליכים תומך ומסייע מתחילת התהליך ועד סופו. לפרטים בקרו באתר הבית, השאירו פרטים והסיוע הטוב ביותר (בהבטחה) בדרך אליכם.

מומחה לליווי תהליכים עוזר לכם לבנות את בית החלומות

Posted Leave a comment

מומחה לליווי תהליכים עוזר לכם לבנות את בית החלומות

לשים את עצמכם במרכז, להרגיש על גג העולם והכי חשוב לחיות את החיים האמיתיים שתמיד רציתם אבל דחיתם מכל מיני סיבות, חלק מהן קשורות גם בהיעדר אומץ או ידע. מכירים את זה? מתכננים או חולמים לבנות בית חדש ולא יודעים באילו שבילים ללכת? בדיוק כאן אפי חכם מומחה לליווי תהליכים מסייע לכם בכל השלבים המורכבים החל מאיסוף ההון העצמי ועד התכנון, הביצוע, שלב הגמר וסיום הבנייה.

מאת אפי חכם

איך בונים בית מבלי לקחת סיכונים מיותרים?

זה אפשרי, גם אתם יכולים לבנות את הבית שתמיד חלמתם עליו ובתנאי כי לא תצעדו את התהליך לבד אלא עם מומחה לליווי תהליכים שיכול להתמודד מול כל דבר , יודע לנתח מצבים בזמן אמת והכי חשוב?  חדור מוטיבציה להגשים יחד אתכם את החלום הישן והטוב – בית מול הים או לחילופין בית עם גינה שיהיה ניתן להתחיל או לסיים בו את היום על הצד הטוב ביותר.  אז איך באמת עושים את זה? קודם מדברים על ניהול הפרויקט.

איך מוציאים לפועל ניהול פרויקט בנייה ללא טעויות?

לא משנה מי אתם ולאיזה פרויקט בנייה אתם רוצים להיכנס, החשוב מכול הוא לדעת ולסמוך על ניהול נכון שיכלול בתוכו בחירת אדריכל מתאים, בעלי מקצוע אחרים, דקדוק ברמות הקטנות והמפרט לרבות פיקוח על הביצוע עצמו. לבל נשכח בין היתר גם את טופס 4 שאחרי הכול בלעדיו לא תוכלו להמשיך את תהליך הבנייה וגם כאן יכול לסייע מנהל תהליכים שקול, מבין ובעיקר בעל ניסיון שיודע ויכול למנוע לכם טעיות.  

תהליכי בנייה של בית – מא' ועד ת'

אז לפני הכול מה שיידרש מכם לעשות זה לבדוק את המצב הפיננסי, האם הוא מתאים לחלומות שלכם? כאן יידרש מכם להכין את התזרים הנכון ובמקרים מסוימים להיוועץ עם המומחה לתהליכים על מנת שזה ישיג לכם אמצעי מימון נכונים ובתנאי החזר שמתאימים לרמת החיים הנוכחית שלכם. השלב הבא כפי שצוין מדבר על בחירת האדריכל וקבלת כל האישורים והיתרי הבנייה הנדרשים. בהמשך יעלה גם נושא הפיקוח על ביצוע הבנייה בזמן אמת ויכולת לקשר בין כל אנשי המקצוע ולייצר תקשורת תקינה ביניהם – שאחרת אתם נתונים להמון בלגן, רעש ואי סדר העלול להסתכם במאות אלפי שקלים, רוצים למנוע את זה? צעדו את הצעדים הראשונים לצד מומחה לליווי תהליכים.

בסיכום דבר אם אין לכם מושג איך לטול את המשכנתא הראשונה או איך להסתמך על תקציב למטרת בניית בית הנה בפניכם הזדמנות נדירה לפנות אל אפי חכם – מומחה לליווי תהליכים שיקל על התהליך והכי חשוב? יגשים לכם את החלום מתחילתו וכלה במראה הסופי והמושלם.

כיצד מתמודדים נכון עם תהליכים מורכבים בהשקעה או רכישת נכס?

Posted Leave a comment

כיצד מתמודדים נכון עם תהליכים מורכבים בהשקעה או רכישת נכס?

בית עם המיקום הטוב ביותר, השקעה לטווח הארוך, מיקום אסטרטגי, סביבה פסטורלית, מיקום שקט לסובלים מרעש.. אלו הם חלק מהמשפטים והאמירות שהצליחו ליישם רק חלק מהאנשים שנכנסו לתהליך רכישה או השקעה בנכס עם ידע בתחומי הנדלן. האם לכולם יש את הידע המקדים שיכול להניב תוצאה לטווח הארוך? אז בעידן בו חלק מהאנשים מעדיפים לחסוך ליווי אינטנסיבי ומורכב בנדל"ן מתרחשות גם התקלות שאין בהן חזור, רוצים שזה לא יקרה לכם? בטרם תצאו אל הרכישה הבאה שלכם מומחה לליווי תהליכים מורכבים בנדל"ן בעל יוזמה ושקול רוצה לסייע ולחזק יחד אתכם את כל הנקודות שבלעדיהן התהליך הזה לא יצלח.

מאת אפי חכם

כמה זמן אתם רוצים להשקיע ולא מעזים?

אחת השאלות הנפוצות היא "למה לא עשיתם עם זה שום דבר עד היום"? יש את הכסף, יש את הפוטנציאל אבל אין את הידע וכאן בדיוק כאן נכנס מומחה לליווי תהליכים מורכבים בנדל"ן לתמונה. בעידן בו אנשים נכנסים מתוך פחד לרוב הם נשארים ומשיגים לא רק את חסכון בזמן אלא גם את הביטחון כי הנה הם עומדים לראות את הים "מהצד הנכון שלו". פתאום הפחד מכישלון או הפסד כספי נשאר מאחור ומלווה התהליכים המפוכח והשקול יודע להוביל את זה צעד אחר צעד הן בהיבט הכלכלי והן בהיבט הרגשי.  כמו כל רכישה בפרט דירות להשקעה הן בור שאפשר ליפול אליו ולא זה לא רק עניין הערכת השמאי השגויה או עלויות גבוהות בגין השבחת נכס – זה הרבה מעבר וזה עולה הרבה יותר מעצה טובה שאפשר לקבל ממומחה שמגיע מהתחום.

מומחה לליווי תהליכים – איך אפשר לעזור לכם?

אפי חכם, מנכ"ל ובעלים בייעוץ חכם יבדוק יחד אתכם את המסלול המועדף עליכם, פגישת הייעוץ תניב ניתוח נכון של אופייכם אל מול התאמתכם לעסקה לרבות ניתוח פיננסי נכון כאשר המטרה היא למקסם את הרווח לטווח הארוך. הכרת השוק והתקציב, ניתוח כדאיות, בחירת אנשי מקצוע ותכנון נכון להשבחת הנכס. במקביל לכך גם איתור דירה להשקעה במחיר שמתאים לתקציבכם האישי כאשר בגדול הרעיון הוא לוודא כי קיים פוטנציאל בעסקה שאתם עומדים לבצע. בסיכום דבר לאף אדם לא נכון הדבר להיכנס לעסקאות יקרות ערך ללא ניסיון או הכנה מקדימה ובפרט בתחומי הנדל"ן. 

רוצים לקחת את השבחת הנכס צעד אחד קדימה? צריכים לנהל את השקעתכם בכל שלב ושלב מבלי להיקלע להפסד? גם אם הוצעה לכם הלוואת קבלן מפתה יתר על המידה ואתם לא בטוחים אולי כדאי לעצור רגע, לחשב את המסלול מחדש ולפנות עוד היום אל מומחה לליווי תהליכים שיעשה לכם סדר בדברים.

אפי חכם מנכ"ל ייעוץ חכם –  לראות התמונה על הצד הטוב ביותר!

מהו ליווי פיננסי ואיך הוא יכול לסייע בהשגת המטרות?

Posted Leave a comment

מהו ליווי פיננסי ואיך הוא יכול לסייע בהשגת המטרות?

ליווי פיננסי הינו מונח המייצג מספר מרכיבים כאשר המשותף להם הינו ליווי עסקי ואישי אשר מטרתו לממש את הפוטנציאל במה שאתם רוצים להשיג, לקנות או אפילו להשביח. עומדים לפני תהליך בנייה ולא יודעים אם זו אכן העסקה שתתרום לשקט הנפשי שלכם גם בעתיד? אין לכם מושג כיצד לגבש הסכם עם קבלן ולא מבינים במונחים כמו ערבויות והקטנת חוסר הוודאות? בדיוק כאן נכנס לתמונה גם הליווי הפיננסי ופותר לכם לא מעט בעיות שמטרתן לספק לכם את השקט הנפשי מתחילת התהליך, לסופו וגם הרבה אחרי, עומדים לפני רכישה? רוצים לדעת איך זה יכול לעבוד גם עבורכם? בואו ונדבר על יתרונות הליווי הפיננסי.

מאת אפי חכם

למה אני צריך את זה? חשיבות ויתרונות הליווי הפיננסי

כשרוצים להפוך תהליך של בנייה למשהו נכון, כשרוצים שקיפות מלאה לאורך כל התהליך או כשרוצים ניתוח כדאיות כלכלית אין מנוס גם משירותי ליווי פיננסי. לצורך העניין הליווי הפיננסי אותו תקבלו יהיה חלק אחד מתוך ליווי תהליכים מורכבים מאוד בנדל"ן שראוי כי תעברו אותם אך ורק עם אדם שמבין ומכיר את המטרה ואת הפוטנציאל הגלום בה.

כך תגלו את הפוטנציאל – כשליווי פיננסי וליווי תהליכים חוברים יחד

בכדי להשיג צמיחה, התפתחות וחדשנות אין מנוס משילוב של ליווי פיננסי עם ליווי תהליכים על כל מרכיביו, לא מבינים במה מדובר? אם בחרתם את השירותים הנ"ל צפו ליחס אישי ולזמינות שבסופו של דבר תשים אתכם על דרך המלך ותסמן לכם כי היעד/ המשימה בוצעו. אז בעוד עולם הנדל"ן הולך וגדל ומוסיף אליו עוד ועוד פרמטרים משתנים וחדשים מתפקידכם שלא לצעוד לבד לתוך התהליך ולתת לאנשים מביני עניין לקחת את האחריות עבורכם ובפרט שהכול יבוצע ללא וויתור על אמינות, יושר, מקצועיות ושקיפות. רוצים להשקיע את ההון ששמרתם או לוויתם ולא בטוחים שזו ההחלטה הנכונה? כאן, בדיוק כאן מלווה התהליכים יחבור אל הלווי הפיננסי ויחד הם יספקו לכם את התשובה – האם העסקה שלכם ברת הצלחה או שאולי כדאי לוותר?

בסופו של דבר האחריות שלכם היא להסיר את מפלס הפחד וחוסר הוודאות וכאן מלווה התהליכים ישאיר את הכול מאחור ויוביל אתכם דרך המשימות המורכבות אל עתיד טוב יותר.  באמצעות שקיפות ואמונה עצמית, ליווי התהליכים יעשה זאת במינימום זמן ומקסימום ידע ויכולות. רוצים להתקדם צעד אחר צעד ולהיות בטוחים שמה שאתם עושים אכן נכון, פרודוקטיבי ומחויב לתהליך? כבר כאן הרינו להמליץ לכם שלא לדלג על שלבי הייעוץ ולא לקבל את ההחלטות שאין לכם ידע בהן לבד.

רוצים לממש את ההצלחה שלכם? זכרו, הכול מתחיל ביזמות נכונה, איתנות חזקה ויכולות פיננסיות שתיקחנה אתכם למטרה אחת – רכישת/השגת היתרונות שבנכס או במטרה אליה כיוונתם מראש.

מומחה לליווי תהליכים כספי ירושה והתנהלות פיננסית נכונה

Posted Leave a comment

מומחה לליווי תהליכים כספי ירושה והתנהלות פיננסית נכונה

יותר ויותר אנשים מעידים על קבלת ירושה לפחות פעם אחת בחייהם, הם מקבלים סכום כסף גדול ונחפזים לבזבז את הכספים מבלי לקחת בחשבון את דיני החוק והמיסוי הבאים יחד עם זה? נשמע לכם מוכר? רוצים למגר טעויות ולהתנהל נכון עם ההון שירשתם? בדיוק כאן הרשו למומחה לליווי תהליכים להוליך אתכם בדרך למימוש נכון של כספי הירושה.

מאת אפי חכם

איך אפשר לבזבז את זה נכון? שימוש מושכל בכספי ירושה

מיטב המומחים יעידו כי פעם ולא פעמיים אודות מצב בו אנשים קיבלו ירושה ופסחו על התנהלות נכונה אל מול גופי המס והחוק. זה קריטי כי לא צריך לספר לכם מה קורה לאדם שמקבל סכום גדול של כסף ולא "משתף" בשמחתו את הגופים הנ"ל.  מבולבלים? במעמד הזה מומחה לליווי תהליכים ינחה ויפתח בפניכם את עולם ההשקעות והאפיקים האטרקטיביים שבסופם תוכלו גם אתם לממש את פוטנציאל הכסף מבלי שאף גוף ימנע או יקשה עליכם לעשות זאת. אז מה עושים? יש בהחלט כמה אפשרויות כאשר דרך אחת היא גם לרכוש דירה.

מומחה לליווי תהליכים מסייע לכם להתאים את הדירה לתקציב

רכישת דירה הינה דרך נוספת לממש בצורה סולידית חלק גדול מכספי הירושה בהם זכיתם. למעשה,  באמצעות כך תוכלו להפוך את כספי הירושה לנזילים – דבר שיסייע לכם לגייס בעתיד את ההון הנדרש ולמגר כל קושי. כמו בכל דבר גם כאן יש לקחת בחשבון את סוג הנכס ומטרתו, האם תרצו את הדירה להשקעה או מגורים? אופציה נוספת היא לקחת את הכסף או את חלקו ולהשביח את הנכס – אז אולי זה יעלה לכם כמה מאות שקלים וייקח נתח נכבד מהירושה שלכם מאידך זה בהחלט יחסוך לכם את ההתחייבות ודרישה למימוש הלוואה. 

ומה לגבי השקעה בשוק ההון?

בעידן בו קיימות לא מעט אפשרויות למימוש מומחה לליווי תהליכים יסייע לכם בתנאי שתקשיבו ותאפשרו לו ללוות אתכם על פי מתווה התוכנית הברורה אותה תכינו מבעוד מועד. רוצים להשקיע את כספכם בשוק ההון? זו בהחלט דרך להשתמש בכספי ירושה ובתנאי שיש לכם מושג כיצד לסחור בבורסה באמצעות מומחה לליווי תהליכים שיסייע לכם ללכת בין הטיפות בעדינות וימזער כמה שניתן את הסיכון מבלי לפגוע בזכויות הירושה החדשות בהן זכיתם. 

אז אולי זה נראה כמו עוד זכיית ירושה אבל כשנכנסים לעובי הקורה מגלים כי זכייה זו עלולה לפגוע ביחסים ביניכם לבין מי שאתם אוהבים באמת. כפי שהבנתם, המצב החדש העניק אוויר לנשימה ומצד שני זה יצר קרעים ומתחים ובדיוק כאן ההמלצה הרווחת הינה לא לבזבז זמן יקר ולפנות עוד היום אל מומחה לליווי תהליכים – אחד כזה שמבין ויודע בדיוק איך לסיים את התהליך על כל היבטיו הפיננסיים והרגשיים.

המדריך השלם לקניית קרקע

Posted Leave a comment

המדריך השלם לקניית קרקע

אחת הטעויות הנפוצות ברכישת קרקעות במחיר אטרקטיבי זה לחשוב שהגעתם לנחלה, אתם הולכים להרוויח מכך לא מעט אבל אז נוחלים אכזבה קשה. מהיכן לדעתכם נובעת טעות זו? אם תעשו את זה נכון ותיעזרו במיומנותו של מומחה לליווי תהליכים קרוב לוודאי כי תצליחו להגדיל את סיכוייכם להשגת עסקה טובה במיעוט הפתעות וסיכונים. זקוקים לעזרה? במאמר שלפניכם יסופקו כמה נקודות מהותיות אשר יסייעו לכם להבין לעומק את עניין רכישת הקרקע ולשים את היד בדיוק על הנקודות הנכונות בדרך לרכישה המושכלת.

מאת אפי חכם

 האם גם אתם נחשפתם לעלויות יקרות נוכח החיפזון וחוסר הידע? אם כן במיוחד עבורכם להלן מאמר שידבר על טעויות במעמד רכישת דירה ומה לעשות במקום בכדי שזה לא ימצא אתכם בעתיד. מוזמנים לקרוא את המאמר, ליישם וכמובן לשתף עם מי שזקוק למידע. 

קניית קרקע – עשה ואל תעשה

ברוב המקרים רכישת קרקע חדשה תדרוש בדיקה שבחלקה הרב עולה עניין התכנון, כמו כן רצוי שלא למהר בעניין ולשלם למוכרי הקרקע עד לקבלת השעבוד או רישום הקרקע על שמכם. מעבר לזה חשוב גם לקחת בחשבון את עניין היטל ההשבחה ושאר ההוצאות לרבות בדיקות המהוות משנה זהירות שיש לגלות אחרת זה עלול להיגמר בהחמצה אחת גדולה שאותה יכול למנוע מראש מומחה לליווי תהליכים שמבין ומנטרל טעויות מבעוד מועד.

רכישת קרקע – עץ או פלי?

האם תחושת הבטן שלכם אומרת לכם כי רכישת קרקע זו מהווה הימור מסוים? איך יודעים שזה יצליח לאור כל האזהרות הניתנות בדרך? כאן עליכם יהיה לוודא כי ביצעתם את כל הבדיקות והבנתם והפנמתם את רמת הסיכון הכרוכה בכך. חוששים לסמוך על משווקי הקרקעות? בדיוק כאן מומחה לליווי תהליכים יכול להשלים את הפער ולמזער סיכונים בזמן אמת. לא משנה מה יציגו או יגידו לכם אודות פוטנציאל הקרקע חשוב וראוי להיוועץ אך ורק עם מומחה לליווי תהליכים על מנת שזה יאמת או יפסול אמירות שקריות העלולות להסתיים במפח נפש אחד גדול. 

רכישת קרקע חקלאית – מה חשוב לבדוק לפני כן?

בשלב הזה יהיה עליכם לבדוק את הקרקע- האם היא ברת הפשרה? זה חשוב היות ואם הקרקע לא נכללת בתוכניות מתאר עירוניות ואינה מאושרת – זה עלול לקחת כמה שנים ואולי זה פחות מתאים לכם. כמו כן חשוב לדבר גם על אדמות שבמצבן נדרש להפשירן- דבר המצריך תוכנית חדשה לגמרי. באיזה סוג בוחרים? כמו בכל דבר גם כאן העניין תלוי כסף והשקעה. פרמטר נוסף שיידרש לקחת בחשבון הינו עניין המיקום- האם הוא קרוב לאזור טבעי או למפעל תעשייתי? בנוסף ייבחנו גם היכולות להגיע בקלות לקרקע שעליה מן הסתם מחר או מוחרתיים יבנה בית ואחרון חביב הכי חשוב להבין שזו השקעה לכל דבר!

עומדים בפני לקיחת החלטה כמו השקעה בקרקע מפתה במיוחד? עצרו רגע, עשו חושבים מחדש ואם עדיין אין לכם מושג איך לעשות את זה נכון הסתייעו עוד היום במומחה לליווי תהליכים שיעזור לכם לעשות את הבחירה הנכונה ביותר.  

איך אפשר לקנות את זה? יועץ נדלן עונה על הכול

Posted Leave a comment

איך אפשר לקנות את זה? מומחה לתהליכים עונה על הכול

המון אנשים מוצאים את עצמכם מעורבים בהליך רכישת דירה כאשר אין להם מושג מאיפה להתחיל וכיצד לסיים את הרכישה בצורה הנכונה. נשמע לכם מוכר? האם גם אתם עומדים לפני רכישה חדשה ולא רוצים שיקרה לכם מה שקרה לזוג החברים שלכם שביצע החלטות מהירות מחשבה? בדיוק כאן נכנס לתמונה יועץ נדלן מקצועי ומיומן שיענה על כמה שאלות שיעשו לכם סדר החל מרכישת דירה ועד למעמד קבלת המפתחות עבורה.

מאת אפי חכם

האם כדאי לרכוש דירה חדשה או דירת יד שנייה?

עכשיו כשאתם מבינים את הונכם העצמי ואת גובה ההחזר החודשי אפשר להתקדם לשלב הבא – שלב רכישת דירה. מחד ניתן לרכוש דירה חדשה ישירות מהקבלן ומאידך תמיד אפשר להשיג דירת יד שנייה שיכולה לעיתים קרובות לעלות הרבה יותר זול מהתקציב שהקצבתם לעצמכם. הגיע הרגע בו אתם צריכים להחליט? כאן יידרש מכם לעשות את ההחלטה בהתחשב בהיבט הכלכלי, טיב הנכס שאותו תבדקו ורמת הגימור הקיימת או זו שניתנה על ידי הקבלן.

מה חשוב לעשות לפני שרוכשים דירה?

אחד מהתהליכים הראשוניים המהווים תנאי לרכישה מושכלת קשור במטרה ובמציאת ההון העצמי העומד לרשותכם בטרם תממשו רכישה זו. כפי שהבנתם, בדיקת ההון העצמי הינה מעל לכל שאחרת אם לא תדעו ולא תגדירו את הרצונות וההון העצמי מראש לא אתם ולא יועץ הנדלן יוכלו לייצר עבורכם תהליך קנייה נכון. בנוסף יש לקחת בחשבון את ההיבט הכלכלי המכיל גם את עניין ההכנסות וההוצאות החודשיות שלכם לרבות חסכונות שצברתם עם השנים – סימנתם וי על המשימה הזו? כבר הצלחתם לסלול שלב אחד בדרך להגשמת הרכישה הנכונה. במידה וההון העצמי שלכם לא יאפשר לכם תהליך רכישה אזי דרישת הלוואת משכנתא תפתור את הבעיה ובתנאי כי ההחזרים יהיו הוגנים, נכונים ומותאמים לתמהילי המשכנתא הריאליים.

כיצד מתנהל הליך קניית דירה בפועל?

אז מצאתם את הדירה הנחשקת והגעתם לעמק השווה, עכשיו זה לא מזיק לנסות להתמקח אבל בצורה מושכלת ונבונה, שואלים איך מתמקחים? כאן מומחה לתהליכים לבטח יספר לכם אודות דירות ישנות שיש בהן פגמים או דירות קבלן שבעתיד תכלולנה בתוכן שינויים שיעלו כספים נוספים – דבר המהווה לגיטימציה לנסות ולהשיג פשרה במחיר. שלב נוסף במעמד הקנייה קשור בחתימות מול גורמי החוק כאמור עורך דין מקרקעין. במעמד הזה תפקידו של עורך דין לדאוג לביטחון שלכם, לטפל בכל ענייני הניירת ובעיקר להעביר בעלות בפועל מול כל מי שצריך לרבות הליך נוסח טאבו תקין. בסיכומו של דבר, מעמד קנייה של דירה עלול להיות סבוך ומורכב אלא אם אתם בוחרים מורה דרך טוב שיעשה את זה קל, יעיל ובעיקר פרודוקטיבי עבורכם.

בחירת מומחה לתהליכים מקצועי תסייע לכם להבין את הצרכים הנכונים ולבצע את העסקה על הצד הטוב ביותר. צריכים עזרה? אין לכם מושג איך לבחון נכס לפני שאתם רוכשים אותו?

 אני אפי מייעוץ חכם ואני אשמח לעזור לכם לעשות סדר בבלגן, לבחור סדרי עדיפויות נכונים, להעריך את העלויות הנדרשות והכי חשוב? ללוות אתכם לאורך כל התהליך יד ביד מלקיחת ההלוואות ועד ניהול משא ומתן רווחי ונכון. 

עומדים לפני רכישת דירה יד שנייה וחוששים מפני התנהלות שגויה מול מוכרי הדירה? מומחה לתהליכים יסייע לכם בכל תהליך הרכישה מתחילתו ועד סופו.

טעויות שאנשים עושים במעמד רכישת דירה ומה לעשות במקום

Posted Leave a comment

טעויות שאנשים עושים במעמד רכישת דירה ומה לעשות במקום.

יותר ויותר אנשים פרטיים ובעלי משפחות רוכשים את דירת החלומות שלהם באופן עצמאי ונפגעים מעקיצות, הונאות והשקעות שבסופו של דבר נופלות לטמיון, נשמע לכם מוכר?

מאת אפי חכם

 האם גם אתם נחשפתם לעלויות יקרות נוכח החיפזון וחוסר הידע? אם כן במיוחד עבורכם להלן מאמר שידבר על טעויות במעמד רכישת דירה ומה לעשות במקום בכדי שזה לא ימצא אתכם בעתיד. מוזמנים לקרוא את המאמר, ליישם וכמובן לשתף עם מי שזקוק למידע. 

טעות מס' #1 

קונים דירה מבלי לדעת את שוויה האמיתי אחת הטעויות הנפוצות ביותר זה לרכוש דירה "בעניים עצומות" כאמור מתוך התלהבות רגעית במחיר מפתה לכאורה מבלי לדעת מה אתם מקבלים באמת. מה עושים? האם ייתכן כי ההנחה שקיבלתם היא לא באמת הנחה? האם ישנה אופציה כי רכשתם את הדירה במחיר גבוה מהמצופה? הכול יכול להיות, אחרי הכול אתם לא באמת בעלי מקצוע ולא מחוברים למה שמתרחש במחירי שוק הדירות. 

אז מה כדאי לעשות במקום? 

במעמד הזה חשוב לבקש מכם שלא תקשו עם עצמכם, אחרי הכול מאיפה יכולתם לדעת את מחירן המקורי של הדירות אם אתם לא מהתחום? על מנת שתוכלו להשיג דירה במחיר שוויה האמיתי או לפחות לממש הנחה אמיתית חשוב מאוד לערב מומחה לתהליכים שמבין ומכיר את התחום ויכול לייעץ כבר בשלבים הראשונים בזכות ניסיונו העשיר בגין דירה אטרקטיבית ובהתאם לתקציב אותו הקצבתם לעצמכם מראש. במעמד הפגישה עם מומחה התהליכים הוא לבטח ינסה להבין מה הצרכים שלכם ובו זמנית יוכל להאיר אור על יתרונותיה או חסרונותיה של הרכישה אותה אתם מתכוונים להוציא לפועל. 

טעות מס' #2 

קבלת החלטות חסרה טעות נוספת שכדאי לדבר והיא המשך לטעות הראשונה קשורה בקבלת החלטות לוקה בחסר – למה זה כל כך קריטי? בעיקר כי יש כמה וכמה פרמטרים שרק בעל מקצוע יכול לפרוש בפניכם ולתת לכם להחליט בעצמכם. צריכים לקבל את ההחלטות שלכם נכון ובפרט לאחר שמושקע כאן לא מעט כסף? צודקים בהחלט!

 אפי איך מסדרים רשימת החלטות לפני שקונים דירה? 

כאשר מגיעים לשלב בו רוצים לבצע רכישת דירה יש את החלק של קבלת ההחלטות ) הגדרה של היעדים אליהם אתם שואפים( ושלב ביצוע ההחלטות ) הליווי והוצאתם של הדברים לפועל(. שלב קבלת ההחלטות יתייחס אל המתנה לזמן הנכון- כאמור מתי לרכוש את הדירה ואז יעלו גם נושאי כדאיות כמו כמה חדרים כדי לרכוש, האם כדאי לרכוש במרכז או פריפריה והאם אפשר לרכוש דירה יד שנייה או פשוט ללכת על "החדש". כמו כן, יעלו שאלות כמו תקציב לרבות מפת הדרכים הנכונה לרכישת הדירה. 

בחירת יועץ נדלן מקצועי תסייע לכם להבין את הצרכים הנכונים ולבצע את העסקה על הצד הטוב ביותר. צריכים עזרה? אין לכם מושג איך לבחון נכס לפני שאתם רוכשים אותו?

 אני אפי מייעוץ חכם ואני אשמח לעזור לכם לעשות סדר בבלגן, לבחור סדרי עדיפויות נכונים, להעריך את העלויות הנדרשות והכי חשוב? ללוות אתכם לאורך כל התהליך יד ביד מלקיחת ההלוואות ועד ניהול משא ומתן רווחי ונכון.